Technologia produkcji

Korzystamy z technologii wieńcowej (węgłowej), w której baliki czterostronnie strugane, łączone są na długości na pióro i wpust (pojedyncze, podwójne lub potrójne) oraz na połączenia węgłowe w narożach i miejscach krzyżowania ścian. Dach wykonany jest płatwiowo.

Wszystkie Nasze konstrukcje wykonane są z drewna świerku skandynawskiego (nawet 18-21 słojów na centymetr co wpływa na twardość i jakość drewna) – daje Nam to bezkonkurencyjność w Polsce.

Pochodzące z mocnych i zdrowych świerków skandynawskich bale (o grubości 28mm i 40mm – w przypadku domków narzędziowych oraz 44mm, 58mm, 70mm przy produkcji domów letniskowych i całorocznych) są poddawane specjalistycznemu suszeniu (do poziomu 16-18%), struganiu i późniejszej konserwacji. Warto wspomnieć, że drewno to ma świetne parametry cieplne – odpowiednio zabezpieczone łatwo się nagrzewa, a zgromadzone ciepło oddaje bardzo powoli.

Dysponujemy parkiem sterowanym cyfrowo maszyn i urządzeń, technicznie zaawansowane centra ciesielskie HUNDEGGER K2i zapewniają precyzję obróbki drewna i powtarzalność elementów.

Świerk skandynawski

Nasze produkty w większości powstają z najwyższej jakości świerku skandynawskiego, dzięki zimnemu klimatowi, z którego pochodzi, jego wzrost jest powolny i dzięki temu twardszy.

Od jakości drzewa zależy estetyka domku, trwałość, oraz co najważniejsze bezpieczeństwo osób w nim mieszkających.

Wykonywane przez nas domki mają niezwykle wysoką odporność cieplną, są niezwykle trwałe i co równie ważne, ich estetyka sprawia, że są prawdziwą perłą wśród domków drewnianych.

Świerk skandynawski ma wiele zalet, które sprawiają, że znajduje w budownictwie coraz częstsze i coraz szersze zastosowanie.

Połączenia balików

Przy produkcji wszystkich naszych konstrukcji korzystamy z nowoczesnej technologii wieńcowej (węgłowej), w której wykorzystujemy baliki czterostronnie strugane, łączone na długości na pióro i wpust oraz na połączenia węgłowe w narożach i miejscach krzyżowania ścian.

Ocieplenie konstrukcji

Jak zbudowane są takie ściany:
BALIK 44mm/58mm/70mm + membrana + wełna skalna + folia paroizolacyjna + boazeria/płyta MFP
Współczynniki przenikalności:

Współczynnik przenikalności dla balika 70 mm:
10 cm wełna: współczynnik 0,27
15 cm wełna: współczynnik 0,19
20 cm wełna: współczynnik 0,15

Współczynnik przenikalności dla balika 58 mm:
10 cm wełna: współczynnik 0,275
15 cm wełna: współczynnik 0,195
20 cm wełna: współczynnik 0,155

Współczynnik przenikalności dla balika 44 mm:
10 cm wełna: współczynnik 0,305
15 cm wełna: współczynnik 0,205
20 cm wełna: współczynnik 0,161

Drewniana Oaza Wanny Spa i Sauny

Salon wystawowy

ul. Puszkina 38, 62-030 Luboń

Godziny otwarcia

Pon - Pt
9:00 - 16:00